Archive for Lipiec, 2020

Odwołana akcja w Strzelcach Wielkich 02.08.2020 r.

Uprzejmie informuję, że w związku z sytuacją epidemiologiczną w Gminie Drwinia odwołuję akcję honorowego oddawania krwi w Strzelcach Wielkich 02.08.2020 r.

Z uwagi na brak krwi związanej ze zmniejszoną ilością dawców proszę wszystkich Honorowych Dawców Krwi oraz tych którzy pragną oddać krew po raz pierwszy, by udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Bochni.

Prezes

Stefan Styczeń


Krwiodawcy oddali ponad 16 litrów krwi!

W dniu 12.07.2020 r. Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini zorganizował na parkingu kościelnym w Mikluszowicach otwartą akcję krwiodawstwa. Akcja została przeprowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, którego pracownicy wykonywali czynności bezpośrednio z badaniem i z pobieraniem krwi, wspierani przez członków Klubu: Marię Klasę, Adama Borutę, Ireneusza Zacharskiego, Stanisława Datę oraz Prezesa Stefana Stycznia. Zarząd Klubu HDK PCK w Drwini wyraża wielką wdzięczność wszystkim Krwiodawcom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i podzielili się cząstką siebie z najbardziej potrzebującymi – często będących w sytuacji zagrożenia życia. Na akcję zgłosiło się 42 osoby, po badaniach oddało 36 osób – pozyskując 16 200 ml krwi pełnej. Dziękujemy również Gminie Drwinia, redakcji Grobla.net oraz Księdzu Proboszczowi z Parafii Mikluszowice za włączenie się w promocję tej szlachetnej idei. Kolejna akcja krwiodawstwa odbędzie się na placu kościelnym w Strzelcach Wielkich w dniu 02.08.2020 r. w godzinach od 9 do 13 na którą Zarząd Klubu HDK PCK serdecznie zaprasza.


Paczki żywnościowe od Czerwonego Krzyża

W dniu 26.06.2020 r. po raz drugi Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przekazał ponownie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drwini 38 paczek żywnościowych przekazanych przez firmę Auchan.

Inicjatorem akcji był Pan Stefan Styczeń w porozumieniu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Drwini. Paczki zostały rozdysponowane przez pracowników socjalnych wśród rodzin z dziećmi w wieku 5-25 lat, które korzystają z dożywiania w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Drwinia w ramach programu “Posiłek w szkole i w domu, a obecnie z powodu epidemii covid-19 nie uczęszczają do placówek oświatowych.


Akcja krwiodawstwa w Mikluszowicach

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini zaprasza mieszkańców gminy Drwinia i okolicznych miejscowości do udziału w Akcji Honorowego Oddawania Krwi, która przeprowadzona będzie w dniu

12 lipca 2020 roku (niedziela),

na parkingu kościelnym w Mikluszowicach z udziałem ambulansu.

Krew pobierana będzie w godzinach: 9:30 – 13:30

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji wszystkich, którzy chcą wspierać szlachetny cel, jakim jest ratowanie zdrowia i życia ludzkiego!


  • Kategorie

  • Copyright © 1996-2010 Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini. All rights reserved.
    iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress