Archive for Czerwiec, 2019

7 lipca akcja krwiodawców w Mikluszowicach

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini zaprasza mieszkańców gminy Drwinia i okolicznych miejscowości do udziału w Akcji Honorowego Oddawania Krwi, która przeprowadzona będzie w dniu 7 lipca (niedziela) 2019 roku w Mikluszowicach. Ambulans podstawiony będzie na parkingu obok kościoła..

 

PROMOCJA KRWIODAWSTWA!
Krew pobierana będzie w godzinach: od 9:30 – 13:30
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji wszystkich,
którzy chcą wspierać szlachetny cel,
jakim jest ratowanie zdrowia i życia ludzkiego!


XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego

Gminny Klub HDK serdecznie zaprasza krwiodawców wraz z rodzinami, przyjaciółmi, znajomymi – oraz z sympatykami Polskiego Czerwonego Krzyża – do udziału w XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej!

Pielgrzymka odbędzie się w dniu 20 lipca 2019 roku i połączona zostanie z akcją krwiodawstwa w ramach inicjatywy „Wakacyjna kropla krwi”.

Niech każdy z Państwa zabierze ze sobą pogodę ducha, radość i uśmiech w tą niezwykłą podróż, która odbędzie się w roku 35-lecia Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Drwini i 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża!

Wyjazd o godzinie 7:30 (Ispina, Grobla, Świniary, Zielona, Drwinia, Dziewin, Mikluszowice, Gawłówek).

Zgłoszenia przyjmowane będą do 12 lipca 2019 r. Koszt ok. 20 zł. 

Kontakt: 502-182-174 lub 12 281-71-14 

Program pielgrzymki

 


Dzień dziecka

W dniu 02.06.2019 r. podczas Gminnego Dnia Dziecka w Zespole Szkół w Mikluszowicach, członkowie Klubu: Edward Górszczak i Adam Boruta przeprowadzili konkurs wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie wśrod mieszkańców Gminy. Zwycięscom wręczono nagrody, a każde z dzieci otrzymało słodki upominek.

Prezes Klubu Stefan Styczeń dziękuje wyżej wymienionym kolegom oraz Dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Drwini za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.


Akcja w Krasne-Lasocice

    W dniu 02.06.2019 r. Gminny Klub HDK w Drwini zorganizował otwartą akcję Honorowego Oddawania Krwi przed budynkiem remizy OSP w Krasne-Lasocicach. Chętnych do podzielenia się cząstką siebie było 16 osób. Po badaniach krew oddało 8 osób, pozyskując 3600 ml.
Akcja prowadzona była przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Krakowa, któremu pomagali członkowie Klubu HDK z Drwini w osobach: Maria Klasa oraz Stanisław Data. Wszystkim, którzy podjęli trud przyjścia na akcję, by przekazać swoją krew drugiemu człowiekowi Zarząd Klubu serdecznie dziękuje. Dziękuje również organizatorom akcji Krasne-Lasocice.

Kolejna akcja odbędzie się 7 lipca (niedziela) w Mikluszowicach
w godzinach od 9:30 do 13:30


  • Kategorie

  • Copyright © 1996-2010 Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini. All rights reserved.
    iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress