Archive for Lipiec, 2018

Relacja z pielgrzymki

Małopolski Oddział Okręgowy PCK po raz XII zorganizował Ogólnopolską Pielgrzymkę Krwiodawców do Sanktuarium Maryjno-Pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej połączoną z akcją krwiodawstwa. Pielgrzymka odbyła się 21 lipca 2018 roku, w ramach akcji „Wakacyjna kropla krwi”.

Przedstawiciele honorowych dawców krwi i szpiku kostnego z całej Polski i zagranicy pielgrzymowali do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W pielgrzymce również uczestniczyła 50 osobowa grupa Honorowych Dawców Krwi i sympatyków z Gminy Drwinia, którą zorganizował Gminny Klub HDK w Drwini. Pielgrzymów, którym przewodniczył ks. prałat Jakub Gil, przywitał w imieniu stróżów Polskiej Jerozolimy o. Ludwik Żołnierczyk.

W darze ołtarza krwiodawcy z Gminy Drwinia złożyli kwiaty oraz serce w kształcie kropelki krwi. Po posiłku uczestnicy pielgrzymki z Gminy Drwinia udali się do Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach.

Honorowi dawcy krwi uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na krużgankach DK. Wraz z nimi w kalwaryjskim Sanktuarium modliły się władze Polskiego Czerwonego Krzyża i duszpasterze krwiodawców.

Pielgrzymka była także okazją do oddawania krwi. Oddało ją 25 osób, co dało 11,250 l. krwi.


Akcja w Strzelcach Wielkich

08.07.2018 Gminny Klub HDK z Drwini zorganizował otwartą akcję Honorowego Oddawania Krwi w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Strzelcach-Wielkich. Przybyło 14 osób, by podzielić się cząstką siebie z najbardziej potrzebującymi. Po badaniach krew oddało 9 osób, pozyskując 4050 ml krwi pełnej. Akcja prowadzona była przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Krakowa, którego wspomagali członkowie Klubu: Maria Klasa, Ireneusz Zacharski oraz Stefan Styczeń. Zarząd Gminny Klubu dziękuje za dar krwi Honorowym Dawcom Krwi oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji akcji.

Następna akcja będzie miała miejsce w Krasne-Lasocice 29.07.2018 r. od godziny  11 – 15.


  • Kategorie

  • Copyright © 1996-2010 Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini. All rights reserved.
    iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress