Archive for Czerwiec, 2018

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

Gminny Klub HDK w Drwini zaprasza Honorowych Dawców Krwi i ich rodziny, sympatyków, przyjaciół do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Maryjno-Pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka odbędzie się 21.07.2018 r. (sobota) w ramach akcji „Wakacyjna Kropla Krwi”.

Wyjazd autokarem 21.07.2018 r. o godzinie 8:00 (Ispina, Grobla, Świniary, Zielona, Drwinia, Dziewin, Mikluszowice, Gawłówek). 

Zgłoszenia przyjmuje Stefan Styczeń tel. 502-182-174 do dnia 15.07.2018 r. Liczba miejsc ograniczona.

 

Program pielgrzymki:

8.00 – 11.00 – Rejestracja grup (przyjmowane są zgłoszenia darów ofiarnych)

9.00 – 14.00 – Pobór krwi , rejestracja Dawców Szpiku Kostnego

10.00 – 11.15 – Droga Krzyżowa z rozważaniami

11.45 – zbiórka pocztów sztandarowych przy krwiobusie

12.00 – Msza św. w intencji krwiodawców i pielgrzymów,

13.30 – posiłek, Grill

Po południu możliwość indywidualnego zwiedzania Sanktuarium i modlitwy, udziału w Dróżkach Maryjnych.


Akcja w Mikluszowicach

Gminny Klub HDK w Drwini 24.06.2018 r. już po raz piąty w tym roku zorganizował otwartą akcję Honorowego Oddawania Krwi. Akcja odbyła się na boisku sportowym w Mikluszowicach. Mimo nienajlepszej pogody, chętnych do oddania krwi nie brakowało. Zgłosiło się 25 osób, po badaniach krew oddało 19 osób – pozyskując tym samym 8550 ml krwi pełnej. Akcja przeprowadzona była przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Krakowa, którego wspomagali członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi z Drwini: Maria Klasa, Ireneusz Zacharski, Stanisław Data oraz Stefan Styczeń. Zarząd Klubu dziękuje Honorowym Dawcom Krwi w imieniu tych wszystkich, którym przywrócili uśmiech i radość bycia z nami dłużej.

Kolejna akcja będzie miała miejsce w Strzelcach Wielkich 08.07.2018 r. (niedziela) w godzinach od 11 do 15 na którą Zarząd Klubu gorąco zaprasza.

 


I Zlot MOO PCK w Mszanie Dolnej

W dniach 15 – 16 czerwca 2018 roku odbył się I Zlot Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Mszanie Dolnej. Zlot był doskonałą okazją do przeprowadzenia szkoleń i umówienia tematów dotyczących: terminów składania wniosków na odznaczenia – najczęściej popełnianych błędów w uzasadnieniach i procedowaniu odznaczeń, świadomym uczestnictwie w działalności ruchu HDK. składek członkowskich w Klubach HDK PCK działalności na rzecz rozwoju HDK PCK

W zlocie uczestniczyli członkowie Gminnego Klubu HDK Drwinia.


Akcja krwiodawców

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini zaprasza mieszkańców gminy Drwinia i okolicznych miejscowości do udziału w akcji Honorowego Oddawania Krwi, która przeprowadzona będzie w dniu:

 

 24 czerwca 2018 r. (niedziela) w godzinach od 11 do 15 na boisku Promień Mikluszowice.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji wszystkich,
którzy chcą wspierać szlachetny cel,
jakim jest ratowanie zdrowia i życia ludzkiego!

Akcja w Krasne-Lasocice

W dniu 27.05.2018 r. Gminny Klub HDK w Drwini zorganizował otwartą akcję Honorowego Oddawania Krwi z udziałem ambulansu RCKiK z Krakowa pod remizą OSP w Krasne-Lasocice. 14 osób zadeklarowało oddanie krwi. Po badaniach cząstką siebie z najbardziej potrzebującymi podzieliło się 7 osób pozyskując 3150 ml krwi pełnej. Akcję z ramienia klubu obsługiwali: Maria Klasa, Ireneusz Zacharski, Stanisław Data oraz Stefan Styczeń. Zarząd Klubu HDK w Drwini dziękuje strażakom z OSP za włączenie się w promocję oraz proboszczowi z Krasne-Lasocice, a także wszystkim tym, którzy podjęli trud przyjścia na akcję, by przekazać cząstkę swojego życia drugiemu człowiekowi.

Następna akcja w Krasne-Lasocice odbędzie się 29.07.2018 r. od 11 do 15 pod remizą OSP na którą już dziś Zarząd Klubu HDK w Drwini zaprasza mieszkańców Gminy Jodłownik.


  • Kategorie

  • Copyright © 1996-2010 Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini. All rights reserved.
    iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress