Archive for Sierpień, 2017

Akcja krwiodawstwa w Rzezawie

06.08.2017 r. pod remizą OSP w Rzezawie zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, w którym osoby chcące się podzielić najcenniejszym darem krwi z potrzebującymi mogły spełnić swą potrzebę serca.

Akcja krwiodawstwa została zorganizowana przez Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini oraz pracowników RCKiK w Krakowie. W promocję tej szlachetnej idei oraz organizację włączył się prezes OSP i zarazem sołtys Rzezawy pan Józef Zych oraz proboszcz parafii w Rzezawie ks. Tadeusz Kubala.

Zgłosiło się 15 osoby chętne do oddania krwi z których po badaniu krew mogło oddać 13 dawców, przekazując 5850 ml krwi pełnej.

Akcję obsługiwali członkowie GK HDK PCK w Drwini: Maria Klasa, Stanisław Data i Piotr Aksamit. Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini kieruje serdeczne podziękowania za zaangażowanie osób promujących tą szlachetną ideę oraz wszystkich chętnych uczestniczących w akcji krwiodawstwa.

Następna akcja krwiodawstwa odbędzie się:

10.09.2017 r. w Dziewinie od 11 do 15,

na którą serdecznie zapraszamy.


Akcja w Krasne-Lasocice

30.07.2017 r. o godzinie 10:30 pod budynek OSP w Krasne-Lasocice został podstawiony ambulans RCKiK z Krakowa celem pobrania życiodajnego leku od mieszkańców Gminy Jodłownik, którzy chcieli się podzielić cząstką siebie z najbardziej potrzebującymi. Na apel odpowiedziało 18 osób, po badaniach krew oddało 11 osób pozyskując tym samym ok. 5 l krwi pełnej. Z ramienia Klubu Honorowych Dawców Krwi z Drwini akcję obsługiwali: Maria Klasa, Ireneusz Zacharski oraz Stefan Styczeń. Zarząd Gminnego Klubu HDK w Drwini dziękuje za włączenie się w promocję tej szlachetnej idei księdzu Proboszczowi oraz Prezesowi i Komendantowi OSP w Krasne-Lasocice.

 

Kolejna otwarta akcja Honorowego Oddawania Krwi odbędzie się

6 sierpnia (niedziela, w godzinach od 11 do 15) przed budynkiem OSP w Rzezawie

na którą Zarząd Klubu HDK w Drwini serdecznie zaprasza.

 


  • Kategorie

  • Copyright © 1996-2010 Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini. All rights reserved.
    iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress