Archive for Lipiec, 2017

Pielgrzymka do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej

22.07.2017 r. Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi z Drwini zorganizował pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. W pielgrzymce wzięła udział 50 osobowa grupa krwiodawców oraz sympatyków. Przed mszą świętą krwiodawcy z Gminy Drwinia wzięli udział w drodze krzyżowej. O godzinie 12 rozpoczęła się msza święta w intencji krwiodawców oraz pielgrzymów. Podczas mszy świętej do zgromadzonych w kalwaryjskiej bazylice krwiodawców bp Damian Muskus OFM zwrócił się słowami: „Wy jesteście wysłannikami nadziei dla chorych. Przywracacie ich do życia i dajecie im to, co dla człowieka zmagającego się z chorobą jest najcenniejsze – nadzieję”.

W homilii bp Damian Muskus podkreślał, że każdy człowiek, który bezinteresownie dzieli się darem swojego życia, staje się wysłannikiem nadziei dla potrzebujących, podobnie jak Maria Magdalena stała się wysłanniczką nadziei dla pogrążonych w żalu po śmierci Jezusa uczniów. „Ona pojęła, że miłość nie umarła. Pojęła, że nadzieja żyje i idzie do uczniów z wieścią, która zmieni na zawsze ich życie i losy świata” – mówił kaznodzieja.

Według duchownego, bezinteresowność i prostota daru krwi budzi szacunek. „Ofiarując cząstkę siebie, nie szukacie wdzięczności, bo dla tych, do których trafia ten życiodajny dar, pozostajecie anonimowi. Zdumiewa prostota tego gestu miłości” – mówił biskup, dodając, że właśnie na tym polega jego wielkość. „To dzięki wam widzimy, że małe gesty dobra potrafią odmienić świat, przywrócić człowiekowi nadzieję, dać mu życie i zdrowie” – zauważył.

Zdaniem hierarchy, dzieląc się bezinteresownie i bez rozgłosu darem krwi, krwiodawcy tworzą wspólnotę braci i sióstr z ludźmi, którym ofiarowali zdrowie i życie. „Ta niewidzialna sieć solidarności poszerza się i wzmacnia wraz z każdą kroplą oddanej przez was krwi. Ci, którzy odzyskują na nowo nadzieję, nie zatrzymują jej bowiem dla siebie. Wasz dar jest więc pomnażany na wiele różnych sposobów” – przekonywał.

Bp Muskus ofiarował pielgrzymów opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej. Przypomniał słowa papieża Franciszka, który w ubiegłym roku w Częstochowie mówił, że Maryja jest Matką Boga, który nas zbawia, stając się „małym, bliskim i konkretnym”.

Podczas ofiarowania krwiodawcy z Gminy Drwinia przekazali dar ołtarza w postaci kropelki krwi w kształcie serca oraz kwiaty.

Po Mszy św. krwiodawcy złożyli Akt Zawierzenia Matce Bożej Kalwaryjskiej.

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi dziękuje wszystkim, którzy podjęli trud pielgrzymowania i zaprasza wszystkich krwiodawców oraz przyjaciół i sympatyków do udziału w pielgrzymce w roku 2018, w ostatnią sobotę lipca.


Gminny Klub HDK z Drwini na akcji Honorowego Krwiodawstwa w Gminie Szczurowa

9 czerwca 2017 roku Gminny Klub HDK z Drwini zorganizował siódmą w tym roku otwartą akcję Honorowego oddawania krwi. O godzinie 10:30 ambulans RCKiK z Krakowa zaparkował się na placu przed kościołem w Strzelcach Wielkich.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy Szczurowa. Do podzielenia się cząstką siebie z ludźmi oczekujących na pomoc zdecydowało się 20 osób. Po badaniach krew oddało 13 osób pozyskując tym samym ok. 6 litrów krwi pełnej. Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi w Drwini dziękuje tym wszystkim, którzy zdecydowali się na pomoc drugiemu człowiekowi oraz księdzu Stanisławowi Tabiś i Teresie Januś za włączenie się w promocję tej szlachetnej idei. Z ramienia Klubu Honorowych Dawców Krwi w Drwini akcję obsługiwali: Maria Klasa, Stanisław Data, Ireneusz Zacharski oraz Prezes Stefan Styczeń.

Kolejna otwarta akcja krwiodawstwa zostanie przeprowadzona przez Gminny Klub Honorowych Krwiodawców z Drwini

30.07.2017 roku w Krasne-Lasocice w Gminie Jodłownik od godziny 11 – 15.

 

 

 


  • Kategorie

  • Copyright © 1996-2010 Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini. All rights reserved.
    iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress