Archive for Sierpień, 2015

Akcja

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini zaprasza mieszkańców Gminy Drwinia i okolicznych miejscowości do udziału w akcji honorowego oddawania krwi oraz chętnych do rejestru dawców szpiku. Akcja zorganizowana będzie:

30 sierpnia 2015 r. (niedziela)

na boisku sportowym w Mikluszowicach w czasie dożynek Gminnych
z udziałem ambulansu RCKiK w godzinach od 11 do 15.

         Miej serce otwarte dla innych


Akcja Krwiodawców w parafii Krasne Lasocie

W dniu 02 sierpnia 2015 r. Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini po raz pierwszy zorganizował otwartą akcję krwiodawstwa w powiecie limanowskim. Tym razem ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zaparkował pod kościołem pw. NMP Królowej Polski w Krasnych Lasocicach gm. Jodłownik.

Inicjatorem i gospodarzem tego przedsięwzięcia był proboszcz parafii ks. Marek Sobota, pochodzący z Mikluszowic (gm. Drwinia). Jego zaangażowanie się w zbiórkę tego życiodajnego daru przyniosło owoc w postaci zgłoszenia się 22 dawców z których po badaniach krew mogło oddać 12 osób, uzyskując 5400 ml krwi pełnej.

Oprócz „załogi” ambulansu akcję obsługiwali członkowie GK HDK PCK w Drwini; Małgorzata Pająk, Maria Klasa, Data Stanisław i prezes Klubu Stefan Styczeń.

Szczególne słowa uznania i podziękowania za krzewienie tej szlachetnej idei należy skierować na ręce proboszcza ks. Marka Soboty oraz władz Gminy Jodłownik, jak również tych którzy podzielili się cząstką siebie lub też mieli taki zamiar.

Ksiądz proboszcz oraz prezes Klubu HDK zapewniają, że  w przyszłym roku planowane są dwie akcje krwiodawstwa na które już dzisiaj zapraszają. Terminy akcji zostaną podane w odpowiednim czasie.


  • Kategorie

  • Copyright © 1996-2010 Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini. All rights reserved.
    iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress