Archive for Lipiec, 2015

Relacja z pielgrzymki Krwiodawców

W dniu 25 lipca 2015 r. już po raz IX w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach spotkali się na ogólnopolskiej pielgrzymce krwiodawcy, dawcy szpiku kostnego oraz osoby żyjące po przeszczepach.

Uczestniczyli w niej również krwiodawcy i sympatycy Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK z Drwini, po raz pierwszy ze sztandarem HDK PCK. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. biskup Grzegorz Ryś, który podkreślił że krwiodawcy są tymi, którzy są bardzo blisko Chrystusa. Tak jak i On przelewają krew z miłości dla drugiego człowieka. To wielkie wyróżnienie i dar.

W procesji z darami ołtarza wśród delegacji z całej Polski szli również prezes Stefan Styczeń, Pani Maria Klasa oraz Pani Małgorzata Pająk niosący szklane trofeum w kształcie kropli krwi symbolizującej ruch krwiodawstwa oraz kwiaty i pamiątkowy album. Sztandar nieśli: Stanisław Data, Piotr Aksamit i Józef Buczak.

Na zakończenie Mszy św. głos zabrał przewodniczący Rady HDK Małopolskiego Oddziału Okręgowego Jerzy Kornaus. Za promocję idei krwiodawstwa wręczono członkowi ziemi łódzkiej Medal Św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Pielgrzymka była połączona z akcją poboru krwi, w którą czynnie włączyło się 5 krwiodawców z Klubu w Drwini. Po mszy świętej uczestnicy pielgrzymki z HDK PCK w Drwini zwiedzili Centrum Jana Pawła II.

 


KOLEJNA UDANA AKCJA KRWIODAWSTWA W STRZELCACH WIELKICH

W piękną, słoneczną niedzielę  12 lipca 2015 r. pod kościołem w Strzelcach Wielkich zaparkował na kilka godzin ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowi. Organizatorem drugiej już  w tym roku otwartej akcji krwiodawstwa w tej parafii był Gminny Klub HDK w Drwini.

Dzięki zaangażowaniu i promocji tej szlachetnej idei przez księdza proboszcza Stanisława Tabisia, gminy Szczurowa oraz gminy Drwinia zgłosiło się 23 osoby chętne podzielić się  tak cennym darem jakim jest krew. Po badaniach krew oddało 18 osób, w tym 8 kobiet, co pozwoliło na przekazanie do banku krwi  8100 ml krwi pełnej.  Obsługą zajęli się członkowie klubu HDK w Drwini: Maria Klasa, Małgorzata Pająk oraz prezes Klubu HDK Stefan Styczeń.

Wszystkim Honorowym Krwiodawcom ze wspólnoty Strzelce Wielkie oraz Gminy Szczurowa gminny klub HDK w Drwini składa wyrazy wdzięczności.

Następna otwarta akcja krwiodawstwa z udziałem ambulansu RCKiK odbędzie się

30 sierpnia podczas dożynek  w Mikluszowicach w godz. 11.00 – 15.00,

na którą już dziś zaprasza zarząd klubu HDK w Drwini.


  • Kategorie

  • Copyright © 1996-2010 Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini. All rights reserved.
    iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress