Archive for Wrzesień, 2014

Zwycięstwo w 2.KrwioBIEGU

W sobotę 20 września na krakowskich Bulwarach Wiślanych miał miejsce  bieg charytatywny pn.  2.KrwioBIEG Kraków.  Połączył on ludzi łączący pasję pomagania z pasją do biegania jak również propagowanie honorowego krwiodawstwa i zbieranie funduszy na jego rozwój  oraz biegania na świeżym powietrzu. Pomimo deszczowej pogody był  radosnym spotkaniem przyjaciół PCK, wydarzeniem integrującym przyjaciół i rodziny.

Wśród około 300 zawodników wystartował również pan Marek Mizur – reprezentant Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini, a także  Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziewinie.

Po pokonaniu dystansu 9500 metrów w trudnych warunkach spowodowanych opadami deszczu po 38 min i 26 sek.  Jako pierwszy z grona krwiodawców do mety dotarł Marek Mizur. Puchar za zdobycie pierwszego miejsca otrzymał  z rąk Stanisława Kracika Prezesa Zarządu Głównego PCK, Jerzego Kornausa  Członka Zarządu Głównego PCK  a także prezesa i dyrektora Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK.

Zwycięzcy gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

L.Machaj

 


Akcja podczas Dożynek w Niedarach

Podczas tegorocznych Dożynek w Niedarach (w dniu 31.08.2014r) Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini zorganizował kolejną w tym roku otwartą akcję krwiodawstwa, która odbywała się w specjalistycznym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Do akcji przystąpiło 25 osób. Krew w ilości 7.200 ml oddało 16 osób. Wśród dawców tego szlachetnego daru było 6 kobiet i 10 mężczyzn. Akcję zorganizowali i ją przeprowadzili; prezes Stefan Styczeń, Barbara Makuch, Małgorzata Pająk, Ireneusz Zacharski, Mirosław Siudak, Data Stanisław i Piotr Aksamit,

 

Zarząd Gminnego Klubu HDK w Drwini serdecznie dziękuje wszystkim krwiodawcom oraz organizatorom akcji i zaprasza na kolejną akcję, która  odbędzie się w dniu:

 28 września w Strzelcach Wielkich (na placu kościelnym) w godz. 11-15.


  • Kategorie

  • Copyright © 1996-2010 Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini. All rights reserved.
    iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress