Archive for Lipiec, 2013

UDANA AKCJA KRWIODAWSTWA W STRZELCACH WIELKICH

W dniu 28 lipca br. Gminny Klub HDK w Drwini zorganizował akcję honorowego oddawania krwi  w kościele parafialnym w Strzelcach Wielkich.

Dzięki zaangażowaniu i promocji tej szlachetnej idei przez księdza proboszcza Stanisława Tabisia, gminy Szczurowa oraz gminy Drwinia, mimo tak wielkiego upału 27 osób, w większości ludzi bardzo młodych podjęło trud podzielenia się cząstką własnego życia z drugim człowiekiem.

Po przeprowadzonych badaniach krew mogło oddać 18 osób w tym 6 kobiet, co pozwoliło na przekazanie do banku krwi  8100 ml krwi pełnej.

Akcja przeprowadzona została przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, natomiast obsługą zajęli się członkowie klubu HDK w Drwini: Maria Klasa, Małgorzata Pająk, Renata i Dorota Uranowska, Stanisław Data oraz Stefan Styczeń.

Wszystkim Honorowym Krwiodawcom ze wspólnoty Strzelce Wielkie oraz Gminy Szczurowa gminny klub HDK w Drwini składa wyrazy wdzięczności.

Następna otwarta akcja krwiodawstwa z udziałem ambulansu RCKiK odbędzie się 8 września br. Na terenie Gminy Drwinia, na którą już dziś zaprasza zarząd klubu HDK w Drwini.


VII OGÓLOPOLSKA PIELGRZYMKA HONOROWYCH DAWCÓW KRWI

W sobotni poranek 20 lipca 2013 roku grupa 18 osób – członków i sympatyków Klubu HDK w Drwini, udała się na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego oraz osób żyjących po przeszczepach pod hasłem „ Dar krwi owocem żywej wiary” do Sanktuarium  Bożego Miłosierdzia  w Krakowie Łagiewnikach.

Po dotarciu na miejsce i zarejestrowaniu grupy, kilku członków klubu oddało krew za co otrzymali komplet gadżetów promujących ideę honorowego oddawania krwi oraz pamiątkowe albumy o tematyce religijnej. W tym samym czasie pozostała część grupy w oczekiwaniu na Mszę św. zwiedzała Sanktuarium i poddawała się modlitwie i kontemplacji.

Uroczysta Msza Św. odbyła się w Bazylice Bożego Miłosierdza. Po wprowadzeniu sztandarów PCK i różnych klubów HDK , rozpoczęło się nabożeństwo. Mszy Św., któremu przewodniczył  ks. biskup Grzegorz Ryś. Delegacje zarządu PCK oraz klubów  HDK w procesji ofiarowania złożyły dary, z których najcenniejszym była oddana w dniu dzisiejszym krew, a następnie odczytały modlitwę wiernych. Po zakończonej mszy swoje świadectwa przedstawiły dwie osoby: pan Henryk, były dawca krwi, któremu modlitwa do Jana Pawła II i Maksymiliana Kolbe i Ich wstawiennictwo umożliwiły szybkie wykrycie i usunięcie raka nerki, bez dalszych komplikacji. Drugą osobą była pani Wiesława, której dwukrotnie przeszczepiono nerkę, a oprócz tego przeszła 13 różnych innych operacji i dziś może normalnie żyć. Dziękowała także dawcom, gdyż wie że bez ich woli dzielenia się cząstkom siebie nie byłoby to możliwe.

Po oficjalnej części zaproszono przybyłych krwiodawców na poczęstunek  - wojskowa grochówka najlepiej smakuje w doborowym towarzystwie. Następnie grupa HDK i sympatyków z Drwini udała się do muzeum Jana Pawła II.

 Budowa tego obiektu jest w bardzo zaawansowanym stadium, jednak są rzeczy które można już oglądać. Należą do nich: kaplica w kształcie koła z niemalże żywą postacią papieża oraz centralnie ułożonym ołtarzem, wystawa „Człowiek z całunu”, kaplica Św. Kingi z figurą świętej i płaskorzeźbami  scen biblijnych wyrytymi w soli oraz muzeum z pamiątkami z wizyt Ojca Świętego w Polsce.

 


NOWE TERMINY AKCJI

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini uprzejmie zaprasza na akcje krwiodawstwa w 2013r.

28 lipiec         godz. 11 – 15     Kościół w Strzelcach Wielkich

08 wrzesień   godz. 11-15      Akcja z udziałem ambulansu RCKiK

30 listopad     godz. 10-14      Ośrodek Zdrowia w Dziewinie

 

 

BĄDŹ RAZEM Z NAMI!


AKCJA W STRZELCACH WIELKICH

 
Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini organizuje 28 lipca 2013r w godz. od 11 – 15 wyjazdową Akcję Honorowego Oddawania Krwi w kościele w Strzelcach Wielkich. Zapraszamy do udziału w Akcji mieszkańców Gminy Drwinia, Gminy Szczurowa.
W sposób szczególny zapraszamy wspólnotę parafialną w Strzelcach Wielkich.Termin oddawania krwi wypada w połowie wakacji.Ze względu na zwiększoną ilość wypadków i brak wystarczających
zasobów krwi do operacji i zabiegów,jest to czas szczególnego zapotrzebowania na krew.
Pamietając o słowach bł.Jana Pawła II ” Oddawać własną krew,dobrowolnie i bezinteresownie to gest o  wysokiej wartości moranej i obywatelskiej.
To dar życia… Niech dawcy krwi którym należy się  
wdzięczność wszystkich będa coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata”(Światowy Dzień Krwiodawców 2004r),serdecznie prosimy o włączenie się w AKCJĘ KRWIODAWSTWA.

  • Kategorie

  • Copyright © 1996-2010 Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini. All rights reserved.
    iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress