Archive for Czerwiec, 2013

Akcja krwiodawców rozpoczęła Festyn Rodzinny w Mikluszowicach

Festyn Rodzinny przy Zespole Szkół w Mikluszowicach organizowany dniu 23 czerwca br. poprzedziła otwarta akcja krwiodawstwa organizowana przez Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini. Na apel do oddania krwi odpowiedziało 42 osoby. Po badaniach krew mogło oddać 26 osób – 11 kobiet i 15 mężczyzn.  Razem pozyskano 11.700 ml krwi pełnej. 

Inicjator akcji prezes GK HDK w Drwini pan Stefan Styczeń podsumowując akcję stwierdził, że jest dumny z faktu, że oddawali krew uczniowie, którzy będąc jeszcze w szkole brali udział w konkursach na rzecz krwiodawstwa i tam zaszczepiona została myśl, aby kiedyś będąc pełnoletnim móc podzielić się tym drogocennym darem.

Akcję obsługiwali członkowie Klubu;  Stefan Styczeń, Maria Klasa, Małgorzata Pająk, Renata Uranowska, Stanisław Data, Leszek Machaj. Do Klubu wstąpiło dwóch nowych członków. Podczas jej rozpoczęcia obecny był również wójt gminy Drwinia Jan Pająk (członek Klubu) wraz z małżonką, który interesował się organizacją i przebiegiem akcji.   

W ramach akcji „Ognisty ratownik – gorąca krew” krew oddało 5 członków OSP z Ispiny i 1 z Dziewina.

 

 

Oprac.

Leszek Machaj

 


VII Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego oraz Osób Żyjących po Przeszczepach

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini serdecznie zaprasza honorowych dawców krwi i szpiku kostnego oraz osoby żyjące po przeszczepach, ich rodziny, przyjaciół i sympatyków do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, która odbędzie się

w sobotę 20 lipca 2013r.

pod patronatem honorowym metropolity krakowskiego ks.kard.Stanisława Dziwisza.

Isnnieje możliwość organizacji wyjazdu grupowego.

Ewentualne zgłoszenia drogą mailową: s.styczen@wp.pl lub telefoniczną: 502 182 174

Szczegóły tutaj:  plakat 

 

 


AKCJA w MIKLUSZOWICACH

Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini zaprasza mieszkańców Gminy Drwinia i okolicznych miejscowości do udziału w Akcji Honorowego Oddawania Krwi

 

 

23 czerwca 2013r (niedziela) w godz. od 11 do 15

w Zespole Szkół w Mikluszowicach.

 

 

 

 

 

NIE POZWÓLMY, ABY KOMUŚ ZABRAKŁO KRWI.


Dzień Dziecka z HDK w Drwini

 

         W obchody Dnia Dziecka na trenie gminy Drwinia włączył się również Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini. Podczas Festynu zorganizowanego na terenie Zespołu Szkół w Drwini równolegle z przedstawieniami wystawianymi przez dzieci i młodzież szkół znajdujących się na terenie gminy odbywała się rywalizacja w różnorodnych konkursach przygotowanych przez członków wspomnianego Klubu Krwiodawców.

O nagrody walczyły najmłodsze dzieci biegnące po owoce i słodycze. Członkowie Klubu przygotowali dla nich; wyścig w workach, rzut lotką do tarczy, rzut piłeczkami do kosza, ringo oraz malowanie kredą na asfalcie. Dla dorosłych przygotowano błyskawiczny konkurs wiedzy o krwiodawstwie. Wszystkie konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Nagrody na scenie wręczali Wójt Gminy Drwinia Jan Pająk oraz Prezes Klubu HDK w Drwini Stefan Styczeń. Dla wszystkich dzieci sponsorzy ufundowali również słodkie upominki.

Na zakończenie inicjator przedsięwzięcia pan Stefan Styczeń dziękując wspierających Klub HDK zaprosił na trzecią już otwartą akcje krwiodawstwa, która odbędzie się w dniu 23 czerwca w godz. 11.00 – 15.00 podczas Pikniku Parafialnego w Zespole Szkół w Mikluszowicach.

Konkursy prowadzone były m.in. przez druhny i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziewinie biorących udział w VIII edycji „Ognisty ratownik – gorąca krew”.

Serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i promocję tej szczytnej idei krwiodawstwa prezes kieruje do kol. Marii Klasa, Barbary Makuch, Małgorzaty Bożek, Ewy Artimiwa, Józefie Kular, Barbary Walkowskiej, Dagmary Majta Barbary i Łukasza Wielgocha, Piotra Aksamita, Stanisława Daty, Zbigniewa  Szymańskiego, Rafała Stycznia, Leszka Machaja.

Prezes podziękował również  Wójtowi Gminy Drwinia Janowi Pająkowi, Firmie BOMAK  z Krakowa,  Firmie Handlowej „Piekło”, Firmie Warzywniczej Jerzy Kargul z Bochni, Krakowskiemu Bankowi Spółdzielczemu Oddział w Drwini, Firmie „ODIDO” Agacie i Waldemarowi Madej z Drwini.

Galeria zdjęć znajduje się pod n/w adresem

http://www.grobla.net/news.php?readmore=1515

 

 


  • Kategorie

  • Copyright © 1996-2010 Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini. All rights reserved.
    iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress