Archive for Styczeń, 2013

Akcja Honorowego oddawania krwi w Dziewinie

 

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini zaprasza mieszkańców Gminy Drwinia i okolicznych miejscowości w wieku od 18 do 65 lat do udziału w:

 

 AKCJI HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI

02 lutego 2013r(sobota) w Ośrodku Zdrowia w Dziewinie w godz.od 10:00 do 14:00

Pamiętaj, oddając krew spełniasz wysoce humanitarny czyn – ratujesz bowiem zagrożone życie!

 

 


Spotkanie opłatkowe Klubu Honorowych Dawców Krwi w Drwini

W dniu 28 grudnia 2012 r.  Zarząd Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini zorganizował spotkanie opłatkowe dla członków w/w Klubu. Prezes Stefan Styczeń złożył życzenia uczestnikom spotkania z Wójtem Gminy Janem Pająkiem na czele, po czym połamano się opłatkiem.

Podsumowano 2012 rok podczas którego w czasie 4 otwartych akcji zebrano 42.600 ml pełnej krwi, a od początku istnienia Klubu krwi tej zebrano już 50 litrów. Zbierano także  datki na rehabilitację strażaka z OSP Ispina. W każdej akcji oddawania krwi brali udział strażacy z OSP Dziewin i OSP Ispina biorący udział w akcji „Ognisty ratownik – gorąca krew”. Do klubu przyjęto 15 nowych członków. Dawcy uczestniczyli również w VI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Polskiego Czerwonego Krzyża do Sanktuarium w Łagiewnikach, a w listopadzie w Grobli odbyła się uroczystość Dni Honorowego Krwiodawstwa z udziałem kilkudziesięciu znamienitych gości z Prezesem Zarządu Głównego PCK Stanisławem Kracikiem na czele.

Na progu 2013 roku Pan Stefan Styczeń Prezes KG HDK PCK w Drwini wszystkim dawcom serdecznie dziękuje za udział i wsparcie podejmowanych inicjatyw oraz składa serdeczne życzenia przede wszystkim nieustannego zdrowia i pomyślności.

 

Opracowano;

S. Styczeń/L. Machaj

 

 


  • Kategorie

  • Copyright © 1996-2010 Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini. All rights reserved.
    iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress